+36-20-529-3211 Árajánlat kérés telefonon
Árajánlat kérés emailben
Tűzjelző központok:
Feladata a hozzá csatlakoztatott érzékelők és kézi jelzésadók által szolgáltatott információk feldolgozása, kiértékelése és a vezérlések elvégzése, valamint rendszert üzemeltető kezelő és felhasználók informálása.
Az jelzéssel egy időben a központvezérléseket is működtet, melyeknek életvédelmi feladatai vannak:
Tűzjelző központok típusai:
A tűz és hiba átjelző rendszer műszaki követelményei:
a) a tűz és hiba átjelző az MSZ EN 54-21 szerint vagy azzal egyenértékű biztonságot nyújtó módon készüljön,
b) ha az átjelzés fogadó berendezés nem összevont, vagy tűzoltósági ügyeleten van elhelyezve, akkor az összevont ügyeletre, vagy a tűzoltóságra csak a tűzjelzéseket kell átjelezni.
c) a tűz-átjelzést az elsődleges működési terület szerinti hivatásos önkormányzati tűzoltóságra kell irányítani, amennyiben ehhez a feltételek adottak,
d) Az összevont ügyeleten, vagy tűzoltósági ügyeleten kívül működtetett átjelzés fogadó berendezés összevont ügyeletre, vagy tűzoltóságra történő tűz-átjelzéseit is automatikus és felügyelt kapcsolaton keresztül kell megoldani, kivéve, ha az összevont ügyelet, vagy a tűzoltósági ügyelet nem tud automatikus jelzést fogadni. Ebben az esetben megengedett telefonon keresztül történő tűzjelzés.
e) ha a tűzjelzés távfelügyeleti központból és telefonon, szóban történik, akkor az csak a 112-e egységes segélyhívó számra, vagy összevont ügyelet, illetve az elsődleges működési terület szerint illetékes tűzoltóság 105-ös segélyhívó számára történhet.